Проєкт з відновлення українських міст IRS представляє
ХАКАТОН "100 ІДЕЙ ДЛЯ МІСТ"
Призовий фонд
15 000$
Дедлайн реєстрації
29.02.2024
IRS опублікував 63 архітектурні пропозиції для українських громад
Ми раді повідомити про успішне проведення проміжного етапу Національного архітектурного хакатону “100 ідей для міст”, організованого проєктом Інновацій та реконструкції для суспільства (IRS) та ГО “Клуб мерів”. Хакатон вже приніс значні результати, зібравши 63 розроблені архітектурні ідеї для громад-учасниць з усієї України.
Проміжні результати:
- 63 архітектурні ідеї: Завдяки кооперації з архітектурними групами, громади розробили проекти, що можуть стати основою для покращення міського середовища. Усі проєкти на даному етапі опубліковані на офіційній сторінці Фейсбук IRS – https://www.facebook.com/irsua.org/
- Професійна взаємодія: Учасники мали змогу працювати з фахівцями в галузі архітектури, дизайну та містобудування, що сприяло підвищенню якості представлених ідей.
- Активна участь громад: Представники громад продемонстрували високу зацікавленість та готовність до співпраці для реалізації інноваційних проектів.
Плани на майбутнє:
- Оцінювання проектів: На наступному етапі буде проведено голосування за представлені проекти. Анкета для голосування містить 5 критеріїв, за кожним з яких громади мають надати оцінки та додаткові коментарі.
- Вага голосу громади: 25%(триває до 30 червня)
- Вага соціальних мереж: 15%(триває до 30 червня)
- Вага Журі: 65% (завершено)
- Підготовка уніфікованого каталогу рішень: Усі проекти будуть зібрані в єдиний каталог, що буде доступний для використання громадами-учасницями(триває до 30 листопада 2024 року).
- Підсумковий захід та нагородження: На початку вересня планується великий Підсумковий захід, де будуть визначені та нагороджені переможці хакатону(відбудеться до 30 вересня 2024 року).
- Організаційні зустрічі: відбуваються регулярно з усіма учасниками процесу.
Ми вдячні всім учасникам за їхню активність та професіоналізм. Ваш внесок у розвиток міст України є неоціненним. Протягом літа ми збиратимемо голоси журі, громад та соціальних мереж, щоб у вересні оголосити переможців.
Для додаткової інформації та підтвердження участі у заходах, будь ласка, звертайтесь до контактних осіб від IRS +380960218977
Ірина Ярмоленко (Авторка проєкту) (перед дзвінком писати). Пошта – [email protected]
З повагою, Інновації та реконструкції для суспільства (IRS)
МЕТА:
РОЗРОБКА ТА РЕАЛІЗАЦІЯ 100 ІННОВАЦІЙНИХ АРХІТЕКТУРНИХ ПРОЄКТІВ ДЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ МІСТ УКРАЇНИ
Напрямки
Проєкти, спрямовані на відновлення важливих соціальних об’єктів: лікарні, школи, дитячі садочки, спортивні та житлові комплекси таке інше.
Парки, сквери, простори для молоді та людей похилого віку, культурних заходів, освітні заклади та інше;
Проєкти, орієнтовані на ефективне використання міського простору та його оптимізацію. Стратегічний розвиток територіальної громади, міста, індустріальні парки, економічні ініціативи, розв’язки, сміттєсортувальні лінії і т д.
Терміни
Подання заявки від міст
Подання заявки на участь університетами та архбюро
Проведення установчої сесії для пояснення питань
Розробка проєктів командами
Проміжна зустріч/презентація
Вибір переможців (півфінал)
СТАРТУЄ ДОДАТКОВА СЕСІЯ З РОЗРОБКИ КОНЦЕПТУАЛЬНИХ ІДЕЙ, ДЛЯ ТИХ ГРОМАД, ХТО НЕ ОТРИМАВ СВОЇ ПРОЄКТИ В ОСНОВНІЙ СЕСІЇ. ДАНІ РОЗРОБКИ НЕ БЕРУТЬ УЧАСТІ В КОНКУРСІ, ПРОТЕ ВДАЛІ РІШЕННЯ УВІЙДУТЬ ДО КАТАЛОГУ.
Вибір переможців (фінал)
Оголошення переможців
З 1 червня 2024 року стартує додаткова сесія з розробки Концептуальних ідей, для тих громад, хто не отримав свої проєкти в основній сесії. Дані розробки не беруть участі в конкурсі, проте вдалі рішення увійдуть до каталогу.
Журі
Славутицький міський голова (1990-2015рр), Президент ГО “Клуб мерів”, представник України в Конгресі місцевих та регіональних влад Ради Європи (1994-2015рр), Голова Координаційної ради Фонду сприяння місцевому самоврядуванню України, керівник Офісу реформ у Київській області, доктор економічних наук, професор, лауреат державної премії в галузі науки і техніки та Міжнародної премії ім. В. І. Вернадського
Директор WZMH Architects очолює розвиток сектору збірно-модульного будівництва фірми з винаходом інтелектуальної структурної панелі (ISP). У 2017 році Зенон заснував науково-дослідну лабораторію фірми (Sparkbird), яка фокусується на технологіях розумних будівель. Зенон приєднався до WZMH у 1995 році та став директором фірми у 2007 році. Він має ступінь бакалавра технологій у галузі архітектури в Університеті Райерсона в Торонто.
Архітектор із Понтифікального католицького університету Чилі та магістр мистецтва у житловому будівництві та урбанізмі з Архітектурної асоціації Школи архітектури Лондона, Велика Британія, він має великий досвід у проектуванні, розробці, управлінні та комплексному керівництві інфраструктурними проектами, особливо в розробці та виконанні великих, середніх та малих проектів у сферах гірничодобувної промисловості
Інженер-будівельник та девелопер із 20-річним практичним досвідом. Міжнародний експерт у просторовому плануванні, відновленні міст та роботі з громадськістю. Співавторка унікальної методики відновлення міст після руйнувань. Експертка, яка успішно реалізує проекти з оновлення міського середовища та інфраструктури в Україні. Є ГІПом у значущих проєктах та виступає спікеркою на міжнародних та українських конференціях.
Японський архітектор та урбаніст із понад двадцятирічним досвідом роботи в Нідерландах, очолює компанії MADMA urbanism+landscape і MASA architects, де керує мультикультурною командою та реалізує глобальні проекти. Мацуура став відомим в Україні завдяки таким проектам, як головна площа Unit.City, Метінвест Політехніка у Маріуполі. Наразі працює над проектом реконструкції Державного податкового університету в Ірпіні.
Голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування. Народний депутат, є послідовним безапеляційним прихильником та амбасадором у Верховній Раді України Зеленого курсу щодо відновлення України. Відповідно до рейтингів 2023 року був визнаний одним з найбільших реформаторів; посів 6 місце. Зокрема, є ініціатором реформ у сферах управління відходами, забезпечення хімічної безпеки, користування надрами, запобігання змінам клімату тощо.
Мультикультурна та орієнтована на майбутнє креативна лідерка. За освітою дизайнер, вона також має ступені магістра та МВА, що розширило її досвід в академічній сфері, дослідженнях та стратегічному консалтингу. Її проекти охоплюють весь світ, включаючи Африку, Близький Схід та Азію. Вона використовує дизайн-мислення як інструмент для вирішення складних завдань і продовжує розширювати дисципліну дизайну в нових вимірах. Її поточні інтереси включають дизайн, керований даними, та креативне підприємництво, що є основою її ролі старшого стратега в Gensler та ролі викладача програми з архітектури інтер’єру в Університеті Джорджа Вашингтона.
Спеціалістка з відновлення навколишнього середовища Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні; інженер-біотехнолог; науковиця (за першою освітою), працювала над розробленням секторальних заходів із адаптації до зміни клімату в проєкті EU4Climate; ландшафтна архітекторка (за другою освітою), брала участь у збиранні колекції та створенні найбільшого ботанічного саду Закарпаття
.
Засновник та CEO девелоперської компанії Svitlo Development, яка спеціалізується на будівництві котеджної нерухомості.
Захистив диплом МBА на тему «Трансформація девелоперської компанії до моделі оператора малоповерхового будівництва».
Популяризатор малоповерхового будівництва, адже на сьогоднішній день реалізовує портфель з 7 котеджних містечок в Ірпені та передмісті Київської області.
Архітекторка, кураторка архітектури, критикиня, публіцистка, письменниця, лекторка. Член правління Асоціації архітекторів Литви. Координаторка литовського державного проекту “Школа майбутнього для України”. Координаторка проекту програми “Креативна Європа” “UREHERIT. Архітектори для спадщини в Україні: відтворення пам’яті та ідентичності”. Голова робочої групи “Солідарність з Україною” в Раді архітекторів Європи. Експерт експертної підгрупи “Збереження спадщини в Україні” Європейської комісії. Зовнішній експерт “Давоського альянсу” у складі литовської делегації від Міністерства культури Литви. Голова Національної архітектурної ради при Міністерстві культури Литви.
Луїджі Фіумара закінчив архітектурний факультет університету “La Sapienza” в Римі. З 2000 по 2010 рік очолював архітектурний факультет Гетеануму, Школи духовних наук, у Дорнаху, Швейцарія. Він є членом Швейцарської асоціації архітекторів та інженерів (SIA), головою Міжнародного форуму “Людство та архітектура” (Нідерланди) та почесним професором КНУБА (Київський національний університет будівництва і архітектури). Він є визнаним міжнародним експертом і представником течії органічної архітектури, яка бере свої витоки з творчості таких архітекторів, як Антоніо Гауді, Рудольф Штайнер, Френк Ллойд Райт, Ганс Шарун та інших, і основним наміром якої є створення середовища, яке задовольняє не тільки матеріальні потреби людини, але й не в меншій мірі емоційні та духовні, породжуючи будівлі, які передають відчуття внутрішнього життя і зв’язку з контекстом, а також сприяють особистісному та соціальному розвитку користувачів. Його проекти були побудовані в Швейцарії, Італії, Німеччині, Україні, Румунії та Індії.
Архітекторка та експертка урбаністичного планування, з успішним досвідом у розробці проєктів для відомих компаній (McDonald’s, Franke, Федерації футболу України). Експертка у розробці концепцій опорядження контрольно-пропускних пунктів. Демонструє високий професійний рівень у тендерах та конкурсах, включаючи конкуренцію із світовими архітектурними бюро. Експерт зі стратегічних галузей та унікальних сфер господарювання в громаді, спікер на майданчиках про відбудову України, модератор трикутника: влада, громада, бізнес. Розробник знакових проєктів відбудови, базованих на місії: модернізація замість відновлення.
Реєстрація для архітекторів та Університетів
Тут буде реєстраційна форма
Подарунки
- $5,000 на 4 призових місця, разом із цінними подарунками.
- Навчальні менторські години.
- Сертифіковані програми та сертифікати.
- Промоція через медіа майданчики, журнали та участь у виставках.
Проєкт «На шляху до належного врядування через участь громадськості, покращення надання послуг та захисту довкілля на сході України» реалізує Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки Уряду Швеції.
- $5,000 на 4 призових місця, разом із цінними подарунками.
- Навчальні менторські години.
- Сертифіковані програми та сертифікати.
- Промоція через медіа майданчики, журнали та участь у виставках.
Інвестиційна група “Molodist” – повний пакет документів, використання якісних матеріалів для будівництва, оптимальні планування, зручні розташування ЖК, сучасні дизайнерські рішення в оформленні фасадів, під’їздів, стильне облаштування прибудинкових територій, відмінно розвинена інфраструктура комплексів, концепція «місто в місті».
- $5,000 на 4 призових місця, разом із цінними подарунками.
- Навчальні менторські години.
- Сертифіковані програми та сертифікати.
- Промоція через медіа майданчики, журнали та участь у виставках.
Товариство «Відважних» – група будівельних компаній з досвідом понад 10 років: 18 житлових комплексів, в яких вже проживає 10 тисяч мешканців. Це ЖК з високою якістю будівництва та кращою внутрішньою інфраструктурою. Підприємство задало відважні стандарти, які змінили підходи в роботі більшості конкурентів. Нам довіряли свої інвестиції і ми завжди тримали слово перед інвесторами.